Za nami czas, który wymagał od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy - czas pandemii i nauczania zdalnego. Staraliśmy się sprostać temu nieoczekiwanemu i trudnemu zadaniu, niewątpliwie zawdzięczamy to naszej cierpliwości, elastyczności i dostosowaniu się do tej nietypowej sytuacji.

Dziękując za ciężką, wytrwałą pracę i wiele cennych inicjatyw, chciałabym życzyć wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Oświaty oraz Rodzicom i Uczniom wspaniałego wypoczynku, dużo słońca, pozytywnej energii i niezapomnianych przeżyć. Wracajcie zdrowi i pełni zapału, gotowi do pracy i bez niepokoju o zdrowie.

Dużo radości!

„Radość jest potrzebą, siłą i wartością życia”

Johannes Kepler

Dyrektor szkoły Renata Ulatowska


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 składa serdeczne podziękowania właścicielom Rzeźnika Chełmińskiego za przekazanie produktów na uroczystość pożegnania VIII klas

Podczas wczorajszej uroczystości w Ratuszu dwanaścioro uczniów z SP2 odebrało nagrody z rąk Burmistrza Miasta Chełmna Pana Artura Mikiewicza.

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami"

Adam Mickiewicz


1. Sophie Pyżewska

2. Jagoda Falkowska

3. Marcin Hinz

4. Hubert Sondej

5. Wiktoria Kujawa

6. Martyn Mydlak

7. Julia Chudzińska

8. Lidia Garbowska

9. Kinga Lonser

10. Jędrzej Syta

11. Agata Buchholz

12. Olaf Ostrowski


Szanowni Państwo!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się bez uczestnictwa rodziców dnia 25 czerwca 2021 roku:

klasy I-VII o godzinie 09:00 w swoich klasach

klasy VIII o godzinie 10:00 w auli przy ulicy Szkolnej 6

"Już wspólnej drogi pryska czar

ostatni uścisk rąk...

niech serca nasze grzeje żar

najmilszych wspomnień krąg."

TATO

Z Tobą....

M. Wierszycki

Potrzebuję z Tobą chwil zwykłych,

Tych ze słuchaniem

I tych z mówieniem

Tych uśmiechniętych

I tych milczących

Zapatrzonych w patrzenie

Potrzebuję z Tobą chwil zwykłych, które i tak niezwykłe będą już po chwili....

Z TOBĄ,,,

Tydzień miłych wiadomości w SP2!

Uczeń klasy IIIC Marcel Małek został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Marcel otrzymał wyróżnienie w kategorii klas II- III szkół podstawowych.


Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Rugby Tag, to odmiana gry w Rugby, przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży, która bazuje na podstawowych zasadach Rugby. Gra w założeniu jest jednak bezkontaktowa, to znaczy, nie występuje tu element „szarży” – ataku na przeciwnika celem przewrócenia go na ziemię. Zamiast tego, każdy z zawodników posiada tagi – dwie szarfy przymocowane na wysokości bioder po lewej i prawej stronie ciała.

18 czerwca w Sopocie wzięliśmy udział w turnieju Polski Północnej w Rugby Tag, podczas którego rywalizowaliśmy z rówieśnikami ze szkół z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko - mazurskiego.

Podczas turnieju wyszliśmy z własnej grupy z drugiego miejsca tylko z jedną porażką.

Ostatecznie nasza drużyna w składzie Wolski Wojciech, Barański Mateusz, Wojciechowski Wiktor, Pacholski Alan i Wiśniewski Bartek zajęła III miejsce.GRATULUJEMY!


18 czerwca świętowaliśmy ogólnopolski Dzień Pustej Klasy. Sale lekcyjne opustoszały, a my zaprzyjaźnialiśmy się z przyrodą, z tym, co wokół nas. Podczas zajęć z języka polskiego kl. 7c i 8b opisywała nasz piękny Ratusz; na biologii uczniowie zajęli się tematem: "Jak dbać o zdrowie do późnej starości?", w ramach którego stworzyli spot reklamowy, wierszyk i ułożyli piosenkę nt zdrowego stylu życia. Na zajęciach fizyczno- chemicznych czujnie obserwowaliśmy zjawiska, które zachodzą w przyrodzie. Dzięki sprzyjającej pogodzie kl. 7b, 7a i 7c otrzymała własną tęczę przy użyciu pryzmatu, mieszała barwy wykorzystując do tego kolorowe filtry, demonstrowała zjawisko odrzutu (balonowa rakieta), bawiła się napięciem powierzchniowym oraz wyznaczała średnią prędkość wybranych uczniów.

Jak widać, do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie letniego dnia na łonie natury.


Jak co roku wybieraliśmy klasę, która przeczytała najwięcej książek z naszej szkolnej biblioteki oraz Czytelnika Roku.

W tym roku zwycięzcą wśród klas I - V okazała się klasa II C.

Czytelnikiem Roku została uczennica ze zwycięskiej klasy - Alicja Grabowska.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w bibliotece przy ul. 22 Stycznia 4.

Gratulujemy i zachęcamy do czytania!,,Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Projekt tabliczki z hasłem na zakończenie edukacji technicznej z hasłem - RÓB MAŁE RZECZY Z WIELKĄ PASJĄ wykonany przez Szymona Chuchałę z kl. VIA.


Gratulujemy wielkiej kreatywności i pasji!

Dzisiejszy dzień (17 czerwca) w SP2 pod znakiem wycieczek - nareszcie IIIB i IIIC wybrała się do przepięknej wsi - Jania Góra, położonej wśród pół, lasów i jezior. Warsztaty pieczenia chleba, wzbogacono legendą wioski chlebowej oraz historią o tajemniczym "Luppo". Czekał nas egzamin ze znajomości zbóż. Podczas dzisiejszej przygody poznaliśmy niezwykłe postacie: Gospodarka, Strażnika Soli, Strażnika Ognia, Strażnika Wody i Stracha. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń z pachnącymi bochenkami chleba....Do następnej przygody.....czyli do jutra!

Cudowny dzień - klasy III b i II a wybrały się na wycieczkę w niesamowite miejsce położone blisko Chełmna, do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego BabaLuda. Czekały na nas liczne atrakcje:

- poznanie historii BabaLudy,

- karmienie wiejskich zwierząt- kur, kogutów, kóz, owiec,

- dojenie kozy,

- spotkanie ze świnką Pepa,

- ubijanie masła w maselnicy,

- tor przeszkód,

- słodki poczęstunek


Wycieczkowy czas...

Uczniowie klasy IIA i IIC czwartkowy dzień (11 czerwca) spędzili w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie. Dzieci własnoręcznie wykonały gliniane kaganki oraz poznały haft krzyżykowy, wyszywając króliczka. Poznały pracę garncarza, powroźnika, szewca, kołodzieja, wikliniarza oraz łyżkarza. Po wesołych zabawach przyszedł czas na posiłek. Dzieci upiekły kiełbaski na ognisku oraz posmakowały pieczonych ziemniaków z parnika babci. Wszyscy wrócili zadowoleni!Z fajerwerkami kończyny rok szkolny!!!!!!!

Nie od dziś wiadomo, że zmysły i doświadczenia są najlepszymi nauczycielami dzieci. To, co można dotknąć, zobaczyć, usłyszeć i poczuć oraz emocje z nimi związane pozwalają w łatwy sposób przyswoić wiedzę. IIIC uczestniczyła w pokazie chemicznym, ilustrującym proste, ale efektowne reakcje. A reakcje jak widać..... wzbudziły reakcje. Bardzo dziękujemy pani Kamili Jasik - Gręźlikowskiej za kolejne zajęcia spędzone z nami.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą ścieżek rowerowych w Chełmnie wykonaną przez jednego z naszych uczniów . Prezentacja znajduje się w zakładce " Ścieżki rowerowe w Chełmnie"

16 czerwca ogłoszono wyniki szkolnego konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii" dla klas II - III. O ten zaszczytny tytuł ubiegało się 24 uczniów. Spośród nich wyłoniono tych najlepszych. Nagrody i wyróżnienia wręczała V-ce Dyrektor Szkoły - Pani Anna Malinowska.

Pracę bez błędu ortograficznego napisała uczennica klasy IIC Alicja Grabowska i tym samym zajęła I miejsce. Kolejne miejsca zajęli: Kinga Plewka kl. IIIC, Julia Wolska kl. IIIC, Leon Grabowski kl. IIIC, Monika Banasiak kl. IIIB. Na wyróżnienie zasłużyli: Rostyslav Mazur kl. IIIC, Marcel Małek kl. IIIC, Ewa Kurdyn kl. IIC, Maja Jaworska kl. IIIB, Anna Kowalska kl. IIIB.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy Wielkie brawa dla naszego kolegi z Ukrainy, który do polskiej szkoły chodzi pierwszy rok

Informujemy , że uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie

" Chełmińskie Biuro Detektywistyczne"


Chełmińskie Biuro Detektywistyczne to 12 młodych osób, które zechcą pokazać Chełmno ze swojej perspektywy i wciągnąć nas w spacer po mieście ich ścieżkami. Projekt składa się z trzech modułów.

ODKRYWAMY CHEŁMNO to 3 spotkania warsztatowe, których zadaniem jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności, z których będą korzystać w dalszej części projektu, ale też integracja grupy. Na tym etapie odbędzie się nocny spacer po Chełmnie z przewodnikiem PTTK, warsztaty detektywistyczne oraz warsztaty z tworzenia gier i zagadek. To baza do realizacji drugiej części projektu – CHEŁMIŃSKICH ZAGADEK. Będzie to akcja skierowana do mieszkańców i miłośników miasta. Młodzi ludzie będą regularnie publikować w mediach społecznościowych stworzone przez siebie zagadki dotyczące Chełmna, detali architektonicznych, ważnych dla miasta wydarzeń. Każdy z uczestników stworzy własną zagadkę. Na osoby, które włączą się w zabawę i jako pierwsze wskażą właściwą odpowiedź będą czekały upominki. Trzeci moduł to CHEŁMIŃSKIE POTYCZKI, czyli gra miejska zrealizowana w formie, jaką ustalą między sobą uczestnicy projektu.

Więcej szczegółów pod adresem https://fundacjaodlewnia.pl/chelminskie-biuro-detektywistyczne/


Na wtorkowej chemii świętowaliśmy przypadający co roku, w każdą pierwszą niedzielę czerwca, DZIEŃ CHEMIKA. Były trzaski, huki i dymy...Udało nam się nawet uwolnić dżina z butelki!

Należy pamiętać, że związki chemiczne obecne są nie tylko w laboratorium. Wytwarzają się też między ludźmi, choć każda mieszanka jest inna. Czasem, kiedy wszystkie substancje się ze sobą łączą, iskrzy, aż miło. Czasem wydzielają się tylko kwasy, albo wręcz mieszanka wybuchowa, a czasem… zasadowa nuuuuuuda...


W dniach 4-6 czerwca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyły się konsultacje kadry junior i u-21 Polskiej Federacji Kyokushin Karate Kenbukai.

Jedną z uczestniczek szkolenia była uczennica SP2 Chełmno klasy VIIA Kinga Lonser.

Program spotkania przewidywał: doskonalenie technik ataku i obrony, metody kształtowania szybkości, siły i kondycji, doskonalenie kopnięć i uderzeń na tarczach treningowych, taktyka walki, sparingi szkoleniowe.

Mamy nadzieję, że zaowocuje to w dalszych zmaganiach Kingi z karate.

OSU


28 maja w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Indywidualny Turniej Szachowy. Inspiracją turnieju był realizowany obecnie w naszej szkole projekt "Poznaję, eksperymentuję, decyduję", w ramach którego prowadzone są zajęcia szachowe. Turniej cieszył się wysoką frekwencją. Gościliśmy u siebie 30 zawodników z chełmińskich podstawówek. Nad całością czuwał Pan Leszek Bultrowicz oraz Janusz Patuła. W organizację turnieju zaangażowali się również rodzice.

Po pasjonujących rundach sędziowie wyłonili zwycięzców.

Na podium w kategorii klas I-III stanęli:

1. Marta Sośnicka z SP4

2. Stanisław Hinc z SP2

3. Piotr Michalak z SP4


Na podium w kategorii klas IV-VIII stanęli:

1. Michał Szymański z SP4

2. Michał Krawczyk z SP4

3. Martyna Mydlak z SP2

Turniej nie mógłby się odbyć bez naszych niezawodnych sponsorów youtab.pl oraz Medos Sp. z o.o. sp. k., którym serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszemu wsparciu uczestnicy otrzymali bardzo cenne nagrody. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.
Międzynarodowy Dzień DzieckaJak pięknie zobaczyć radość na twarzach naszych uczniów. Dzisiaj spełnialiśmy życzenia najmłodszych. Były klasowe kina, pikniki, wyjścia na lody, zabawy na placu zabaw, malowanie i plakatowanie, wspólne zabawy z Minionkiem w bańkach mydlanych, gry planszowe i klasowa kawiarenka... stworzenie własnego deseru lodowego, test na sztywność piany i najtrudniejsze zadanie, ....jego konsumpcja. Jak pięknie dzieckiem być!Dzień Dziecka

Ogłaszam konkurs fotograficzny dla uczniów kl. 7 i 8 pt. „CHEMIA W OBIEKTYWIE”. Celem konkursu jest uchwycenie przyrody oraz zachodzących w niej ciekawych zjawisk i procesów chemicznych.

Pamiętajcie, że fotografię należy wykonać samodzielne.

Prace wysyłamy do 10.06 na adres: k.jasik@sp2chelmno.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM

Kamila Jasik – Gręźlikowska – nauczyciel chemii.

Takie rzeczy to tylko w SP2!

Klasa IIIC zawiadamia, że do naszego klasowego zespołu dołączyli: Jojo i Bojo. Pod koniec kwietnia dwa gołębie założyły gniazdo w naszym karmniku na parapecie okna. 4 maja odkryliśmy w nim jajo, kolejnego były już dwa. Na żywo obserwowaliśmy jak para gołębi troszczy się o nie. Nareszcie.....dziś takie cuda wykluły się z jaj. Teraz czas na kolejne obserwacje. Ptaki chyba wiedzą, że je kochamy!!!

Z największą starannością klejone i z sercem dziś podarowane pistacjowe sukulenty


Dla wszystkich Kochanych Mam od uczniów klasy VB


https://www.youtube.com/watch?v=nm7eEch9Zoc


Choć serduszko jeszcze małe,

Tobie chcę je oddać całe.

Abyś zawsze pamiętała

w nim podziękę zawsze miała.

Za to wszystko co zrobiłaś,

za to, że mnie urodziłaś,

zawsze byłaś mi ostoją

i że jesteś mamą moją.

Ślę życzenia oraz kwiatki

No i miłość w ten Dzień Matki.

Dziś, 25 maja, nasi ósmoklasiści dołączyli do tysięcy swoich rówieśników i od godziny 9.00 rozpoczynają swój pierwszy pisemny egzamin, którego zadaniem jest określenie poziomu ich wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej.

Wierzymy, że czas zdalnej nauki nie był czasem straconym, nauczyciele i uczniowie dali z siebie wszystko, co można było dać w tej sytuacji.

Współpraca przynosi tylko korzyści - głęboko w to wierzymy!!!

Trzymamy za Was kciuki!


24 maja klasa 1b odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Chełmnie. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczalni książek dla dzieci i młodzieży. Przyszli czytelnicy z entuzjazmem oglądali zasoby biblioteki.

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. Pszczoły zapylają 77% gatunków roślin. Szacuje się, że ich praca w Polsce jest warta ponad 4 miliardy rocznie. Uczniowie IIIC symbolicznie przypominają o ich znaczeniu.

18 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panem Romanem Pankiewiczem, który jest pisarzem książeczek dla dzieci. Naszego gościa przywitała pani Marzanna Pieniążek - Dyrektorka Biblioteki Miejskiej. Podczas "Teatru jednego aktora" poznaliśmy treść niektórych bajek, które mają charakter edukacyjny. Pan Roman przeobrażał się w opisywane przez siebie postacie i odpowiadał na pytania dzieci.

Zakładamy szkolne ogródki kwiatowe!

W naszej szkole uczniowie z klas I - III zamienili się w ogrodników. W ruch poszły łopatki, grabki, rękawice i konewki. Po wypieleniu, dzieci do skrzynek wsadziły różnorodne kwiaty jak: pelargonie, begonie, turki, goździki.

Teraz nasza szkoła jest bardziej kolorowa i piękniejsza.


15 maja w Nowej Karczmie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate Kenbukai.


Jedną z uczestniczek zawodów była Kinga Lonser uczennica klasy VIIA . Kinga wywalczyła... I miejsce w kumite (walki).

Kinga poprzez ciężką pracę i osiągnięte wyniki w karate została powołana w tym roku do kadry Polski juniorów.


Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
“Możesz zrobić wszystko, co chcesz jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo”


Nasza szkoła została zgłoszona do Kampanii Społecznej „Tydzień ulgi”, której celem jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów w dobie pandemii, wracających do nauki stacjonarnej.


Drodzy Uczniowie!

Odliczanie czas zacząć… już niedługo zobaczymy się w szkole, z czego się bardzo cieszymy. Wiemy, że obawiacie się tego powrotu i rozumiemy to, ale chcemy, żebyście wiedzieli, że przejdziemy przez to RAZEM :))))))))

Każdy z nas wraca do szkoły nie po wakacjach, ale po kilku miesiącach ciężkiej pracy; wracamy z różnym bagażem doświadczeń czy zdarzeń, jakie nas przez ten okres spotkały… Dlatego pomóżmy sobie nawzajem.

Pierwsze dni nauki poświęcimy na oswajanie się z nową sytuacją, nową szkołą. Nie obawiajcie się ogromu sprawdzianów i kartkówek, oczekujemy jedynie wzajemnego zrozumienia i serdeczności, bo my, nauczyciele również potrzebujemy czasu, aby na nowo wdrożyć się do pracy stacjonarnej.

Wspólnie damy radę – przy odrobinie współpracy, cierpliwości, ale przede wszystkim uważności na siebie nawzajem.


Niech to dla nas wszystkich będzie wartościową lekcją życia…

Do zobaczenia!


Harmonogram na czas nauczania hybrydowego

od 17.05.2021r. do 28.05.2021r.Harmonogram nauczania hybrydowego - Dokumenty Google.pdf

Akcja charytatywna

"Czysty Aniołek"

Zbieramy środki czystości dla najuboższych dzieci - mydła, szampony, pasty, szczoteczki do zębów, gąbki itp.

Akcja trwa do końca maja 2021r.

(szczegóły w linku galerii)


Przez trzy najbliższe dni nasi dzielni ósmoklasiści pisać będą próbne egzaminy.

Dziś, 28 kwietnia, język polski, jutro matematyka, a w piątek język angielski.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Oczywiście nie zapominajmy o zasadach sanitarnych!


"Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie..."

Uczniowie klasy IIB nie zapomnieli o historii długiego majowego weekendu i zrozumieli, dlaczego jest to tak ważne dla każdego rodaka...


Wręczenie nagród w klasach I-III za konkurs "Zajączek wielkanocny".

Gratulujemy!


22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.”

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Dzisiejszy Światowy Dzień Ziemi 🌍 był okazją do rozmowy i refleksji o kondycji Ziemi. Na lekcji fizyki poświęconej naszej błękitnej planecie mieliśmy okazję do sprawdzenia swojej wiedzy i świadomości ekologicznej. Wykonywaliśmy zadania w specjalnym escape roomie, segregowaliśmy śmieci podczas układania sudoku i dziękowaliśmy Ziemi...

A Ty ... za co chciałbyś podziękować swojej planecie?


Szanowni Państwo

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22.04.2021 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 26.04.2021 roku do dnia 30.04.2021 roku uczniowie klas I-III będą uczyli się w formie hybrydowej. O szczegółach poinformują Państwa wychowawcy. Klasy IV-VIII w okresie od 26.04.2021 roku do dnia 30.04.2021 pracują bez zmian

Renata Ulatowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2


Członkowie Koła biologicznego - EkoCulmeni realizujący zadania z Projektu Edukacyjnego: “ Poznaję, eksperymentuję, decyduję “ przygotowali akcję informacyjną dla naszej społeczności o Międzynarodowym Dniu Ziemi, jego historii i celach.

Do akcji przyłączyli się uczniowie poszczególnych klas wykonując broszury oraz plakaty dowolnymi metodami.

Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną na całym świecie, a ich celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, jak bardzo Ziemia potrzebuje ochrony przed degradacją.Wyniki konkursu międzyklasowego na "Najpiękniejszą pisankę i stroik świąteczny" - kwiecień 2021 zorganizowanego przez nauczyciela techniki


I miejsce Amelia Brzozowska - kl.5b

II miejsce Damian Szulc - kl.6e i Amelia kowalczyk z kl.6b

III miejsce Martyna Pliwka z kl.6b

Wyróżnienia: Lidia Skupniewicz - kl. 6b

Marta Kensik - kl. 6c

Mateusz Huzarski - kl. 6c

Bartosz Schumachewicz - 6e


Kryteria oceny prac to przede wszystkim oryginalność pomysłu, estetyka wykonania, różnorodność zastosowanych materiałów i techniki wykorzystane w projekcie.

Jak zawsze podczas konkursów uczniowie wykazali się kreatywnością!!!


Informujemy, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19 nauczanie zdalne przedłużone jest do 25 kwietnia.


Dyrektor Renata UlatowskaW zakładce PROJEKT EDUKACYJNY zamieszczona jest oferta

zajęć z Doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów klas 8

w roku szkolnym 2020/2021
Informujemy, że przerwa świąteczna trwa od dnia 01.04.2021 roku do dnia 06.04.2021 roku

Nasza szkoła od lat przyłącza się do akcji Światowego Dnia Zespołu Downa. Zakładamy różne skarpetki jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa


Nasza szkoła realizuje projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach nagrody za udział w zajęciach i zdobyciu bardzo dobrych wyników w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr, uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do RoboParku. Poznali różne rodzaje robotów oraz uczestniczyli w warsztatach programowania, w których w praktyce wykorzystali swoją wiedzę.


Informujemy, że termin Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny został zmieniony na dzień 22 kwietnia

Przypominamy o trwającym konkursie na Najpiękniejszą Pisankę i Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Chełmiński Dom Kultury.

Wszelkie informacje wraz z regulaminem i kartą zgłoszeń na stronie internetowej www.chdk.pl

Macie już pomysły na swoje prace konkursowe?


Ogłoszenie znajduję się również na naszej stronie na Facebook'u - tam też jest zamieszczona metryczka.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)

"Świat bez kobiet byłby

jak ogród bez kwiatów."

Wszystkiego najlepszego

z okazji Dnia Kobiet!

8marca.mp4
A tak świętowaliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

(21 lutego)

https://youtu.be/WgBtPrnULPo
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają
Miłosz Piaskowski 7d

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfX-NZquk51vU6cmAKjtFdkbtnfun81LWTRgQ0Lk6dM8vYdBA/viewform

Alicja Przybycień 7d

https://wordwall.net/resource/11306075/polski/mi%c4%99dzynarodowy-dzie%c5%84-j%c4%99zyka-ojczystego


18 lutego klasa II b uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Dzięki p. Ani dowiedzieliśmy się, dlaczego kościół farny ma jedną wieżę wyższą oraz jak Archanioł Gabriel ognistym mieczem zniweczył pracę mistrza Bartłomieja...


NA DZIEŃ KOTA - TOBIE KOCIE,

NA PAMIĄTKĘ DAM ŁAKOCIE

I ZABAWKĘ DAM CI NOWĄ

I LAURKĘ KOLOROWĄ

I NAPISZĘ W NIEJ NA ŚRODKU,

ŻYCZENIA DLA CIEBIE KOTKU...

Dnia 17 lutego świętowaliśmy w bibliotece w budynku przy ulicy 22 Stycznia 4 Dzień Kota.

Pomysł świętowania pojawił się we Włoszech.

W Polsce Dzień Kota obchodzony jest od 2006 roku.

Polska jest najbardziej ,,kocim krajem” na świecie.

Koty goszczą w 33 procent gospodarstw i domów.

W Dzień Kota w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których słuchały ,,Kocich historii”, rozwiązywały zagadki - ,,Co to za kot?” i wykonywały prace plastyczne z kotem w roli głównej.Wyniki konkursu na "Najpiękniejsze serce walentynkowe" organizowanego wśród klas 4-6 w okresie od 02.02 2021 do 14.02.2021. Organizatorem konkursu była Jolanta Janka, prace były wykonywane na technice i oddane wraz z dokumentacjami sporządzanymi w trakcie pracy.Kryteria oceny:

pomysłowość, estetyka pracy, walory plastyczne, oryginalne ujęcie tematu, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, trwałość, wkład pracy. Pod uwagę była również brana dodatkowa funkcja użytkowa serc.I miejsce Damian Szulc kl.6e

II miejsce Mateusz Huzarski kl.6c

III miejsce Amelia Brzozowska kl.5b

Wyróżnienia: Oliwia Paluszkiewicz kl.5b

Karol Wierzchowski kl.5a

Weronika Tarkowska kl.6c


Uczniowie SP2 wzięli udział w walentynkowej akcji on-line.

Życzenia i pozdrowienia przesyłali sobie za pomocą padleta!

Zapraszamy do obejrzenia prac

https://padlet.com/kwcislo/kd4mbeyf6din5ocz


Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy!

Uczniowie klasy IIIC połączyli swe siły z uczestnikami zajęć projektowego Klubu Młodzieżowego "Akademia" (LGD Chełmno).

Kreatywność młodych mieszkańców Miasta Zakochanych pozwoliła na stworzenie niezwykłej galerii prac walentynkowych. Dobry humor, świetna zabawa, poczucie wspòlnoty w działaniu, to takie ważne, bo "To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie" ❤️Cudownych Walentynek...


Dziś są Walentynki!

Dla chłopca i dziewczynki!

Wszyscy sobie ślą serduszka,

a ja szepnę Ci do uszka:

Już o Tobie wiele wiem,

coraz bardziej lubię Cię!


Dnia 10 lutego w Szkolnej Bibliotece przy ulicy 22 Stycznia 4 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

W wydarzeniu wzięły udział klasy IA i IB.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej: ,,Zostajemy czytelnikami Szkolnej Biblioteki”. Dzieci poznały regulamin naszej biblioteki, dowiedziały się, jak korzystać z księgozbioru oraz jak obchodzić się z książką i zachowywać w pomieszczeniu bibliotecznym. Bawiły się podczas zgadywanek: ,,Czy znam tę postać z bajki?”


W świecie książek w bibliotece

O czym już zapewne wiecie

Książka zawsze na Was czeka

I przyzywa Was z daleka.

Atrakcją lekcji był występ uczniów z klasy IIIC:

Julii Mikrut, Kingi Plewki i Marcela Małka.

Pierwszacy złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym: ,,Moja wizyta w Szkolnej Bibliotece”.

Lekcja upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.Rekrutacja wciąż trwa!

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po SP2

https://youtu.be/-nsgDaP_kGoTutaj nawet mały może stać się wielkim!

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od godzin porannych wolontariusze kwestowali na ulicach naszego miasta, a kolorowe puszki szybko zapełniały się pieniędzmi.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów naszej szkoły, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy oraz wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

Liczymy na Was za rok!

Łamigłówki na tęgie główki

- to ulubione zadania trzecioklasistów. Uczniowie klasy IIIC sami dla siebie konstruują zadania w ramach koła matematycznego.

MATEMATYKA JEST MIARĄ WSZYSTKIEGO...

Najpiękniejsze prezenty to te od serca!

Serdeczne życzenia i wspólny taniec dedykowali Babciom i Dziadkom uczniowie klasy IIA w wyjątkowym nagraniu. W ten sposób wnuczęta mogły odwdzięczyć się Dziadkom za ich codzienną miłość i troskę.

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.

(Rudolph Giuliani)

Ogród miłości wyrasta w sercu Babci i Dziadka

Za oknem śnieg, a w sercach dzieci radość!

Klasopracownia IIIC zamieniła się dziś w kwiaciarnię. Własnoręcznie wykonane barwne kompozycje trafią do tych najukochańszych.

Kochani Dziadkowie, żyjcie nam 200 lat...

konkurs wyniki - Dokumenty Google.pdf

Z radością i satysfakcją informuję Państwa, że nasza szkoła pomimo pandemii brała udział w projekcie “Szkoła Myślenia Pozytywnego”-Komunikacja bez przemocy i Mediacje”. Projekt odpowiada na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży, w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego. Program wyróżnia fakt, że jest wielopłaszczyznowy i zakłada dotarcie do nauczycieli, rodziców, jak i bezpośrednio dzieci . Realizacja uświadomiła osobom dorosłym mającym wpływ na rozwój młodych osób jak ważne jest kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne i rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

Renata Ulatowska


certyfikaty dla SMP 115.pdf
Konsultacje.pdf
Informacja o konkursie Kangur.pdf

Szanowni Państwo

Informujemy, że od dnia 18.01.2021 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci do klas pierwszych. Karty zgłoszeniowe dostępne są w zakładce "Dla rodziców" lub w wersji papierowej można pobrać w sekretariacie szkoły przy ulicy Szkolnej 6 od dnia 18.01.2021 . Rekrutacja będzie trwała do 05.03.2021 roku.

Serdecznie zapraszamy

Pięknych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie plany i marzenia, pełnego zdrowia , spokoju i ludzkiej życzliwości życzy Dyrektor, nauczyciele oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2


IMG_3014.MOV
IMG_3018.MOV
IMG_3019.MOV
W ramach projektu unijnego

,,Poznaję, eksperymentuję, decyduję! Szkolne laboratorium umiejętności"

nasza szkoła pozyskała nowe pomoce dydaktyczne.

Szczegóły w zakładce PROJEKT EDUKACYJNY.Informujemy, że 21 i 22 grudnia są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Przerwa świąteczna trwa do 31.12.2020 roku.

Ferie zimowe będą trwały od 04 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.


Od 7 grudnia wznowione zostały zajęcia dla klas 1 - 3 z projektu

,,Poznaję, eksperymentuję, decyduję! Szkolne laboratorium umiejętności".

15 grudnia, o godzinie 15.30, odbędą się zajęcia dla grupy uczniów

z eksperymentalnej chemii.

Zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 4.

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, którą maluchy kochają, dlatego prace plastyczne o tym temacie sprawiają wiele radości. Ktoś kiedyś powiedział, że mamy piękne i szczęśliwe dzieciństwo póki wierzymy w Świętego Mikołaja

...i coś w tym stwierdzeniu jest.

Uczniowie z klas II przygotowują się do świąt, wykonując ozdoby. Tym razem zrobiliśmy elfy!

Zajęcia z Projektu

"Poznaję, eksperymentuję, decyduję! Szkolne laboratorium umiejętności"

dla klas 1 - 3

zostały wznowione od 7 grudnia.

Po raz kolejny uczniowie z klas I-III nie zapomnieli o pomocy zwierzętom ze schroniska w Grudziądzu . Psy i koty otrzymały od dzieci m. in. smycze, obroże, karmę, koce, zabawki. Najbardziej z darów zadowolony był Franek i Mateusz, dwa psy, które zawsze ciepło i z radością witają gości.

Samorząd Uczniowski klas młodszych bardzo dziękuje wszystkim uczniom za włączenie się w akcję oraz Majce Lintowicz i jej rodzicom za pomoc w transporcie.

Dzień mikołajek,

To nie dzień bajek,

Tu wszystko stać prawdziwe się może,

Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja

Możesz być pewny - on Ci pomoże!

DZIEŃ MISIA MUSI BYĆ!

Trzecioklasiści pozyskali wiedzę na temat roli i znaczenia zamków obronnych, które występują na mapie naszego kraju. Wiedzę o szczegółach architektonicznych utrwalili w pracach technicznych. Ten projekt zaowocuje stworzeniem własnego " parku miniatur 3c" po powrocie do szkoły.


Zajęcia z Projektu

"Poznaję, eksperymentuję, decyduję! Szkolne laboratorium umiejętności"

zostają wznowione od dnia 23 listopada.

Zajęcia te odbywać się będą dla klas 4-8, w trybie zdalnym.

W klasach 1-3 nadal zostają zawieszone.Szanowni Państwo

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną od dnia 09.11.2020r. do dnia 29.11.2020 r., a uczniowie klas IV do VIII naukę zdalną mają przedłużoną do dnia 29.11.2020 roku . Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo

Od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. Klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią od dnia 26.10.2020 roku obiady w stołówce szkolnej będą wydawane tylko dla uczniów klas I-III

Dnia 23 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszoklasistę w klasie 1b . Uczniowie śpiewali piosenki , recytowali wiersze , rozwiązywali zagadki o szkole. Po uroczystym ślubowaniu dostali swoje pierwsze tarcze oraz legitymacje

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIERWSZAKOM Z KLASY IB SUKCESÓW W NAUCE I SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Hurrra, jesteśmy już uczniami!

Dzisiaj uczniowie klasy

l a zostali pasowani na uczniów.

Były wiersze, piosenki, gra na instrumentach perkusyjnych i taniec.

Dzieci świetnie się zaprezentowały i zachwyciły Panie Dyrektor. W nagrodę otrzymały medale, tarcze, legitymacje szkolne i słodki upominek. Szkoda tylko, że w tak uroczystym dniu zabrakło przy Nich Rodziców i kilku koleżanek i kolegów, których serdecznie pozdrawiają.

KAMPANIA WYBORCZA TRWA!

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Z okazji tego święta Samorząd Uczniowski I - III zorganizował wystawę zdjęć z dzieciństwa. Wśród zdjęć odnajdziemy nasze panie dyrektorki, nauczycieli uczących w klasach młodszych oraz innych pracowników szkoły.

Co dziecko, którym byłeś,

pomyślałoby o dorosłym, którym się stałeś...?

Czy bulwa ziemniaka może być potrzebna chemikowi? Czy w probówce można zrobić kolorową wieżę gęstości?

Oczywiście, że tak!

Na kółku chemicznym badamy, obserwujemy... Dzięki enzymowi katalaza (obecnym w ziemniaku) rozkładowi uległ nadtlenek wodoru, stąd otrzymaliśmy tlen..., w którym spaliły się pięknie magnez i siarka. Wykorzystując gęstości cieczy stworzyliśmy różnobarwne wieże.


„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

– Paulo Coelho


Dzisiaj (5 października) , sala klasy IIB zamieniła się w kuchnię Masterchefa, a kucharze własnoręcznie przygotowywali śniadanie, najzdrowsze na świecie..., bo warzywa i owoce mają moc!

Wesoło, kolorowo, radośnie - podsumowanie rozważań o przyjaźni w klasie VA .

Jaki powinien być przyjaciel, co szkodzi, a co podtrzymuje więź - to tylko niektóre tematy.

Nie można przyjaźnić się z kimś, kto nie przyjaźni się z nami. O przyjaźń trzeba dbać - mówią piątoklasiści.

Na zakończenie inscenizacja bajki Adama Mickiewicza ,,Przyjaciele".

Było naprawdę profesjonalnie, jak w teatrze

„Jedna róża może być moim ogrodem…

jeden przyjaciel, moim światem”.

POMAGANIE JEST PROSTE!

Akcja charytatywna "Misie dla Mateusza" zakończyła się sukcesem!

Dnia 13 i 15 października w naszej szkole (budynek ul.22 Stycznia) odbył się kiermasz pluszowych maskotek. Zbieraliśmy pieniądze na dalsze leczenie Mateusza Oźminy. W kiermaszu brały udział grupy przedszkolne "Tęczowy Zakątek" oraz uczniowie klas I-V.

Udało nam się zebrać kwotę 1988,22 zł. Pieniądze zostały przelane na konto "Się pomaga".

ŚWIĘTO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI


Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Tradycyjnie przyłączamy się do obchodów tego święta. W tym roku pod hasłem:

,,WYOBRAŹ SOBIE, ŻE..........”.

Z hasłem wiąże się konkurs pt. ,,Wyobraź sobie, że zostajesz wciągnięty do świata swojej ulubionej lub aktualnie czytanej książki.” Zadaniem klas 1-4 jest wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, zaś klasy piąte mogą wykazać się swymi umiejętnościami pisarskimi i napisać dalszy ciąg opowieści lub zmienić jej fabułę.

Oprócz tego zapraszamy do udziału w akcji: ,,TWOJE IMIĘ MA MOC!”, która polega na znalezieniu w bibliotece książki, której autor nosi nasze imię. Po znalezieniu, wypełniamy kartkę z informacją o książce oraz swoimi danymi i wrzucamy do skrzynki. Trzech wylosowanych szczęśliwców zostanie nagrodzonych.

Zapraszamy również do obejrzenia wystawki:

NAJSTARSZE KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE.

2 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły, kolejny rok uczestniczyli w międzynarodowej akcji ŚDTM.

Poprzez zabawę doskonaliliśmy tabliczkę mnożenia.

W piątek Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Każda osoba, która bezbłędnie napisała egzamin otrzymała tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, a EKSPERTOM serdecznie gratulujemy!!! Kolejny egzamin z tabliczki mnożenia już za rok….

I nie zapominajcie, że ćwiczenie czyni Mistrza :)

Znamy wszystkie polskie zboża!

Dzień Chleba w IIIC


Dzień Chłopaka to szczególne święto. Supermeni z IIIC są w stanie wykonać każde zadanie!


Kolorowe powitanie jesieni w IIIC.

Jednak w szkole najlepiej!

Dzięki miłośnikom leśnych wędrówek w klasie IIB powstał piękny, jesienny kącik przyrodniczy.

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią zorganizowali wystawkę tematyczną pt. ,,W dawnej szkole". Dzieci przyniosły do szkoły stare przybory szkolne używane przez rodziców lub dziadków, gdy oni byli uczniami. Na wystawie znalazły się m.in. zeszyty zapisane piórem, elementarz, słowniki, atlasy, drewniany piórnik, fotografie przedstawiające uczniów ubranych w fartuszki szkolne.

Dzieci wysłuchały informacji nauczyciela na temat dawnej szkoły. Następnie obejrzały film, z udziałem pani Heleny, absolwentki naszej szkoły, która opowiedziała o swoich wspomnieniach szkolnych. Uczniowie dowiedzieli się do czego służyła stalówka i kałamarz, jak pisano na małych tablicach oraz jakie były dzieciece zabawy. Zajęcia wzbudziły ciekawość oraz zaskoczenie wśród uczniów, czego dowodem były niekończące się pytania i dyskusje.

Dziękuję rodzicom i dziadkom, którzy pomogli uatrakcyjnić zajęcia w naszej klasie.

Sylwia Mikiewicz

Podczas dzisiejszych zajęć uczyliśmy się, jak należy właściwie korzystać z encyklopedii i słowników. Po krótkiej prezentacji wybraliśmy się do szkolnej biblioteki, gdzie czekała na nas Pani Ola - nasza szkolna bibliotekarka. Największą atrakcję sprawiło nam samodzielne wyszukiwanie haseł i informacji.

Rzecz się stała niesłychana,bo ...klasa 2a pisze listy od rana. Do kogo? Do naszych rówieśników z Warszawy. Pomysł zrodził się w głowie naszej Pani Edyty, która nawiązała współpracę ze szkołą w Warszawie.

Pisanie listów i kartek z pozdrowieniami jest coraz rzadziej praktykowane, a my dzięki temu poznaliśmy rówieśników ze stolicy. Wielką radość sprawił nam listonosz,który dostarczył do szkoły wyczekiwane listy. Jeszcze więcej emocji wzbudziło czytanie spersonalizowanych listów. Radość była tak wielka, że tego samego dnia przystąpiliśmy do odpisywania. Kto wie? Może kiedyś się spotkamy?

Ruszamy z działalnością Samorządu Uczniowskiego klas I-III czeka na nas mnóstwo ciekawych akcji, imprez i konkursów. Zapraszamy do aktywnego udziału w tych akcjach, imprezach i konkursach.

Imprezy, akcje, konkursy na październik:

- zbiórka nakrętek dla Arka Urbańskiego,

- zbiórka maskotek na kiermasz "Misie dla Mateusza" - kiermasz odbędzie się w połowie października,

- akcja „Życzenia dla nauczyciela” – wykonanie kartek z życzeniami dla nauczycieli – kartki zostaną wysłane naszym emerytowanym nauczycielom - akcja trwa od 29.09 - 08.10.2020 r.

- „Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt” obchodzony dnia 25.10

– zbiórka zabawek, artykułów i karmy dla zwierząt ze schroniska w Grudziądzu - akcja od 29.09. - 25.10.2020 r.

Opiekunki SU I - III

Joanna Falencikowska - Bała

Sylwia Mikiewicz

Świetlica Szkolna przy ulicy 22 stycznia 4 wita wszystkich uczniów

w roku szkolnym 2020/2021.


HARMONOGRAM PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku

w godzinach: 7.00 – 16.00.


Nasza świetlica najlepsza jest,

Tu wszyscy uczniowie czują się the Best.

Świetlica to nasz drugi dom,

Znamy ją tak dobrze jak numer kom.

Wszyscy śpiewają i tańczą też,

Czasem się droczą jak kot i pies.

Często także bawimy się na dworze,

Gdy Bartek słyszy piłka nożna

- krzyczy o Boże!

Zapraszamy do stołówki szkolnej w celu wypełnienia deklaracji

o korzystanie z obiadów.

W tym roku szkolnym płatność za obiady wyłącznie przelewem do

10-tego dnia każdego miesiąca.

Wszelkich informacji udziela Pani Dorota Pusz (tel. 730-815-013)

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

1 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2020/2021 !!!

W związku z sytuacją epidemiczną nie organizujemy tradycyjnych uroczystości z tej okazji. Spotkamy się 1 września i już w tym dniu odbędą się lekcje według planu . W dniu 25 sierpnia na stronie internetowej zamieszczony zostanie plan lekcji i Procedura dotycząca zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 obowiązująca na terenie szkoły . Ważne byście zapoznali się z Procedurą przez rozpoczęciem roku szkolnego.

Pozdrawiam serdecznie, tęsknimy za Wami...

Renata Ulatowska