Łamigłówki językowe

Oficjalnie ogłaszamy, że tytuł Mistrzów Łamigłówek Językowych w roku szkolnym 2017/2018 otrzymały kl. V c i VII c,

natomiast tytuł Mistrza Sztafety Ortograficznej uzyskała gimnazjalna kl. III b.

8 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej „Łamigłówek językowych" z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Każda klasa wyłoniła drużynę, która rozwiązując rebusy, uzupełnianki ortograficzne, loteryjki, szyfrogramy, anagramy, kalambury lub biorąc udział w sztafecie ortograficznej, walczyła o tytuł Mistrza Łamigłówek Językowych.

Turniej poprowadziły koleżanki ze starszych klas: Zuzanna Krych z III b Gim., Nikolet Chaładus z kl. II b Gim. oraz z kl. VII b Joanna Bilska i Zuzanna Trzcińska.

W jury konkursu pod przewodnictwem p. dyrektor Renaty Ulatowskiej zasiadały: p. Beata Laaser, p. Mirosława Przybył, p. Beata Oberda, a także p. wicedyrektor Mariola Stachewicz.

Podczas prac komisja ustaliła następujące lokaty klas:

w pionie klas IV i V:

I miejsce – kl. V c

II miejsce – kl. IV a i IV d ex aequo

III miejsce – kl. V a i V b ex aequo

w pionie klas VI i VII:

I miejsce – kl. VII c

II miejsce – kl. VII a

III miejsce – kl. VII b

w pionie klas gimnazjalnych:

I miejsce – kl. III b

II miejsce – kl. II a

III miejsce – kl. III c

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy oprócz honorowego tytułu także nagrody. Mistrzom serdecznie gratulujemy!