Spotkanie Z pisarką i historią naszego regionu

Anna Koprowska-Głowacka – chełmińska pisarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie. Spotkanie odbyło się 25 kwietnia w szkolnej bibliotece w klimacie zachęcającym do czytania książek, poznawania historii, pielęgnowania kultury swojej małej ojczyzny.

Pani Anna Koprowska-Głowacka jest absolwentką Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, ukończyła też Podyplomowe Studium Polityki i Edukacji Regionalnej oraz Studium Socjologiczno-Psychologiczne. Jest pasjonatką literatury, historii, fotografii i podróży. Jest autorką między innymi książek związanych z dziejami naszego miasta i regionu „Legendy i podania Ziemi Chełmińskiej”, „Czarownice z Pomorza i Kujaw”, „ Duchy, zjawy i ukryte skarby”. Autorka opowiedziała uczniom

o swojej przygodzie z pisaniem, o tym jak powstają jej dzieła, o swoich książkach, które oczywiście zabrała na to spotkanie. Przeczytała też krótkie opowiadanie o białej księżniczce i Puszczy Białowiejskiej. Z kolei uczniowie z gimnazjum zaprezentowali legendę o kochankach z Chełmna, którą również zainscenizowali.

Młodzież nie tylko aktywnie słuchała, ale zadawała pisarce pytania związane z jej twórczością.

W spotkaniu uczestniczyła też Dyrektor szkoły p. Renata Ulatowska, która podziękowała chełmińskiej

pisarce za to, że odwiedziła naszą szkołę i zaprezentowała swoje książki o dziejach, tradycjach

i obyczajach naszego regionu.

Tekst - Gabriela Sulecka