Szkoła Podstawowa nr 2

im. Stanisława Staszica

1.09.2018 r. o godz. 19:00 przy kościele św. Ducha w Chełmnie odbędzie się przedstawienie "Telephone Love Party". Jest to spektakl przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gorąco zapraszamy na dobry początek roku szkolnego 2018/2019!

Drodzy rodzice, zawsze służymy Wam pomocą.

21 czerwca 2018 r. odbył się apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego klas IV-VII.

Na początku spotkania uczniowie SU przypomnieli BHP na ferie letnie i najważniejsze telefony alarmowe. Następnie przedstawili sprawozdanie ze swojej działalności, która obfitowała w różne konkursy, akcje min. “Bądź Eko- weź siatkę na zakupy”, Góra Grosza.

Więcej...

W czwartkowe przedpołudnie w auli naszej szkoły odbył się apel SU, na którym podsumowaliśmy działalność szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Nastąpiło również rozstrzygnięcie licznych konkursów i wręczenie nagród. Dodatkową atrakcją bylo spotkanie ze strażakiem oraz przedstawienie teatralne, które przygotowała klasa III a.

Miłym podsumowaniem roku szkolnego był zorganizowany przez rodziców i wychowawcę klasy IV C piknik. W piątkowe popołudnie spotkaliśmy się w osadzie rycerskiej,gdzie przy słodkościach i grillu, spędzaliśmy czas. Były wspólne zabawy, konkurencje sprawnościowe i kącik plastyczny. W spotkaniu brała rownież udział była wychowawczyni klasy, p. Jolanta Zająkała

Uczniowie kl IV b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastyczno - muzycznych. Za pomocą prac plastycznych wyrażały swoje skojarzenia, emocje i myśli powstałe podczas słuchania muzyki Johanna Straussa. Uczniowie stworzyli kompozycje o ciekawych zestawieniach barwnych, które w mniejszym lub większym stopniu oddały charakterystyczne cechy utworu. Uczniowie stworzyli oryginalne i ciekawe kompozycje, trafne pod względem ujęcia elementów formy muzycznej.

Pani Monika Rosińska i Beata Ziółkowska zorganizowały dla uczniów ze szkolnej świetlicy gry i zabawy z elementami języka angielskiego. Poprzez zabawę dzieci mogły wykazać się nie tylko umiejętnościami plastycznymi, ale także lingwistycznymi. Całą zabawę zwieńczył pyszny poczęstunek oraz dyplomy w języku angielskim dla wszystkich uczestników.

12 czerwca w szkolnej auli odbył się konkurs recytatorski "Spotkanie z poezją". jego głównym celem było rozbudzenie świadomości posiadanych umiejętności i talentów oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

W naszej szkole miały miejsce niecodzienne zajęcia z wykorzystaniem alkogogli. Uczniowie klas VII a, VII b oraz III b gim uczestniczyli w warsztatach “Świat w alkogoglach”. Celem zajęć było zaprezentowanie młodzieży skutków wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanego tematu uczniowie mieli możliwość założenia alkogogli - specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu.

Więcej...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezach popularnonaukowych zorganizowanych przez Politechnikę Gdańską z okazji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przywitani przez Dziekana Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej prof. dr hab. inż. Wojciecha Sadowskiego, który osobiście przybliżył nam zarys historii Politechniki Gdańskiej. Pod czujnym okiem naukowców i studentów uczniowie mogli wykonywać wiele ciekawych doświadczeń m.in. "BIOEnergia z warzyw, Odwrócone wahadło, Robot BB8, Rura Kundta, Kosmetyki - zrób to sam!, Od butelki do uszczelki." Poznaliśmy tajniki nauki i staliśmy się jej miłośnikami. Zdobyliśmy certyfikaty Małego Inżyniera. Jak co roku organizatorem wyjazdu była Pani Alicja Roczniak.

Dnia 7 czerwca w Świeciu odbył się powiatowy konkurs "Bieg ratowniczy" dla gimnazjalistów. Nasza szkolna drużyna, pod opieką pani Małgorzaty Grabarz, zajęła I miejsce przed klasami medycznymi. To dla nas wielkie osiągnięcie. Dziewczyny były dzielne i wykazały się dużymi umiejętnościami w dziedzinie ratowania życia. Musiały przejść osiem scenek pozoracji wypadków. W każdej pozoracji było kilku poszkodowanych. Musiały współpracować w zespole tak by udzielić pomocy wszystkim poszkodowanym. Jesteśmy dumni z naszej drużyny.

Uczniowie klas III B gim, IV B, i IV D uczestniczyli w przedstawieniu pt. „ Napój miłosny”, dzięki czemu mogli obcować z muzyką i tańcem "na żywo". Jednym z celów było zapoznanie uczniów z zasadami savoire-vivre’u panującymi w operze. Arcydzieło bel canta stworzone przez Gaetana Donizettiego, znakomicie wyreżyserowane w Operze Nova przez Krzysztofa Nazara, zachwyciło pięknem muzyki i wiarygodnie przedstawionymi postaciami. Wszyscy uczestnicy byli niezmiernie zadowoleni z jakości opery oraz wyrazili swój aplauz owacjami na stojąco. Uczestnicy wyjazdu zadeklarowali, że chętnie wybiorą się po raz kolejny do opery.

Uczniowie klasy III E i III B odwiedzili Skansen Ginących Zawodów w Koronowie. Uczniowie mieli możliwość poznać pracę min.: garncarza, wikliniarza oraz powroźnika. Nasi wychowankowie lepili z gliny, zwijali liny, pletli z wikliny. Zwieńczeniem udanego dnia byo wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Takiego konkursu jeszcze nie było ...

Zwycięzcami I edycji konkursu językowego Poliglota-tandem zostali:

I miejsce:

Magdalena Brzozowska i Marta Brzozowska (uczennice SP 2)

II miejsce:

Stanisław Coch i Mikołaj Żakowski (uczniowie SP 1)

III miejsce:

Olga Grzyb i Joanna Jabczyńska (uczennice Katolickiej Szkoły Podstawowej)

Więcej...

Już niebawem "zerówkowicze" przekroczą próg naszej szkoły i staną się pierwszoklasistami. Na zaproszenie Pani Edyty Janowskiej, sześciolatki z Tęczowego Zakątka, mogli zasiąść w szkolnej ławce, aby choć na chwilę poczuć się prawdziwymi uczniami. Dzieci, przy muzyce klasycznej, wykonywały wiosenne motyle i poznały rytmiczne zabawy.

W poniedziałek, 28 maja, zakończyła się kolejna edycja programu "Umiem pływać". Jego współorganizatorami byli min.: Polski Związek Pływacki, Urząd Marszałkowski oraz Gmina Miasto Chełmno. Od marca do końca maja uczniowie klas III poznawali zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz uczyli się pływać.

Tym razem zdecydowałam, że w niemalże letniej i już pachnącej wakacjami aurze, orzeźwiająca i zdrowa sałatka z rozmaitych owoców będzie najlepszą propozycją na kolejne warsztaty z języka niemieckiego. Zajęcia rozpoczęłam od obejrzenia filmu w języku niemieckim, w którym pojawił się znawca tzw. zdrowego stylu odżywiania się. Wystąpił on z propozycją przepisu na owocowy deser. Udzielił nam też kilku cennych porad dotyczących właściwego wyboru owoców, tak by były one odpowiednio dojrzałe i nadawały się do tego typu przekąsek. W trakcie warsztatów każdy z jego uczestników stworzył własną wariację wspomnianej owocowej sałatki. Mam nadzieję, że moi uczniowie wraz ze zjadanymi owocami jednocześnie rozsmakowali się w przyswajaniu nowego zasobu słownictwa; zakres tematyczny: żywność.

28 maja, w upalny dzień, klasa I a z panią Arletą zorganizowała naszym wspaniałym mamom Dzień Mamy i Dziecka . Spotkanie odbyło się nad Jeziorem Starogrodzkim. Zorganizowane zabawy ruchowe miały charakter rywalizacji - dzieci kontra mamy . Uczestnicy skakali w workach, biegali , nosili jajka na łyżkach oraz przeszli test wiedzy . Na zakończenie imprezy wszyscy wzięli udział w podchodach oraz ognisku i pieczeniu kiełbasek. Dziękujemy za miłą zabawę !

Dnia 26 maja w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy Życie”. Wzięło w nim udział 28 drużyn z całej Polski. Nasza Szkolna Drużyna Ratowniczek zajęła VII miejsce. Jesteśmy dumni. Dziękujemy

W maju, na lekcjach plastyki, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, w której obejrzeli wystawę prac plastycznych lokalnych artystów z cyklu "Chełmnianie i ich pasje" z okazji Międzynarodowego Dnia Zabytków oraz wystawę fotograficzną związaną z życiem biblioteki.

Korzystając z bezpłatnych czwartkowych lekcji muzealnych nasi uczniowie odwiedzili wystawę "Z igłą i krzyżykiem przez wieki", którą oglądać można w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Odwiedziliśmy Szkołę Leśną na Barbarce. Były harce, warsztaty plastyczne, zajęcia integracyjne, podchody nt "Żaby i ropuchy szukają pomocy" oraz ognisko. Humory i pogoda dopisała...więc wycieczkę uważamy za udaną.

Dnia 17 maja pod patronatem Starosty Powiatu Chełmińskiego zorganizowano w naszej szkole XI edycję powiatowego konkursu „Znam zasady pierwszej pomocy”. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań, a także praktyczne wykorzystanie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Do konkursu zgłosiły się 3-osobowe grupy z 5-ciu szkół naszego powiatu. W trakcie konkursu należało rozwiązać test oraz wykonać dwa zadania praktyczne.


Wyniki konkursu:

I miejsce – Gimnazjum Katolickie w Chełmnie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Podwiesku

III miejsce – Gimnazjum nr 4 w Chełmnie.

Laureaci miejsc I-III otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, w szczególności p. pielęgniarce medycyny szkolnej Annie Kłysińskiej, ratownikowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie oraz Starostwu Powiatowemu.

organizator konkursu:

Kamila Jasik - Gręźlikowska

Nasza Wychowawczyni p. Alicja Roczniak zrobiła nam miłą niespodziankę – zaprosiła nas do auli szkolnej na warsztaty savoir-

vivre’u, podczas których uczyliśmy się dobrych manier, czyli właściwego zachowania w towarzystwie.

Więcej...

W czwartek, 17 maja, młodzież ze Szkolnego Koła Ratownictwa uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez studentów Ratownictwa Medycznego z Collegium Medicum w Bydgoszczy. Uczyliśmy się szybkiego reagowania podczas różnorodnych wypadków oraz komunikowania w zespole podczas udzielenia pierwszej pomocy. Umiejętności przydadzą się nam podczas konkursu ogólnopolskiego Ratujemy Życie, do którego przystąpimy za tydzień. Trzymajcie za nas "kciuki".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV edycji ,, Konkursu wiedzy o bibliotece pod patronatem Czasu Chełmna. Laureaci uroczyście odebrali nagrody w Bibliotece Miejskiej w miłej i ciepłej atmosferze. Konkurs organizowany jest co roku w maju w dniach biblioteki.

Dzisiaj dzięki Pani Agnieszce Kądziorskiej odbyła się nietypowa lekcja j. angielskiego dla klas III. Spotkaliśmy się na ,,Przeglądzie Piosenki Angielskiej". Zaprezentowały się całe klasy, ale też wysłuchaliśmy popisów solowych. Muzyczne spotkanie było ciekawą formą edukacji językowej.

11 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmnie gościła młodzież z Wejherowa. Wymiana młodzieży Chełmno-Wejherowo trwa od pięciu lat. Rozpoczęły ją Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej

w Chełmnie oraz Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Wejherowie. Po reformie oświaty, nowe szkoły podstawowe postanowiły ją kontynuować.

Więcej...

Uczniowie klas IV udali sie na wycieczkę do Poznania. Swoja przygodę rozpoczęli od wizyty w Palmiarni Poznańskiej, gdzie mogli poczuć tropikalny klimat i stanąć wśród roślinności lasów deszczowych. Jednak wizyta w Muzeum Rogalowym przeszła oczekiwania naszych uczestników. Poznanie gwary poznańskiej, legendy o św. Marcinie, przepisu na rogale oraz możliwość zjedzenia swoich wypieków była przysłowiową kropka nad ,,i".

Karolina Chojnacka, uczennica klasy Va, zajęła I miejsce w konkursie rysunkowym o SMOGU. Gratulujemy!!!

Uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w XV edycji ,,Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Miasta Chełmno". Konkurs jak co roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 4. W tym roku udało nam się zająć trzecie miejsce, wywalczyła je Martyna Pliwka z IIIB. Gratulujemy wygranej!!!

,,Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem" – Konfucjusz. Dziecko najlepiej przyswaja wiedze dotykając i obserwując. Właśnie dzisiaj klasa II a wybrała się do Parku Miniatur Zamków Krzyżackich, gdzie mieli możliwość oglądać miniatury krzyżackich budowli warownych.

Uczniowie klasy VIC wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej budowie czasopisma. Przy okazji dowiedzieli się jakie czasopisma prenumerowane są w naszej bibliotece. ,,Victor Junior" bardzo ich zainteresował. Uczniowie przekonali się, że warto poświęcić czas na czytanie prasy, zwłaszcza kiedy jej treści trafiają do czytelnika.

VIC WIE, ŻE CZASOPISMA CZYTA SIĘ!!!

„Bajkowy pociąg” to tytuł przedstawienia teatralnego, które w naszej szkole obejrzeć mogli uczestnicy Stowarzyszenia „Ludzie – Ludziom”. Sztukę wystawili uczniowie klasy Va, którzy przygotowali je pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Katarzyny Nowak. Radość na twarzach naszych gości oraz gromkie brawa były dowodem na to, że kolejne nasze spotkanie możemy zaliczyć do udanych.

Nasze rozśpiewane dziewczęta z klasy IV c: Zuzia Smoleń i Lena Panek wraz z towarzyszącymi mamami udały się 9 maja do Chojnic na VI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej i. Dziewczynki wyśpiewały nagrody: Zuzia zdobyła III miejsce, a Lena odebrała wyróżnienie. Dziewczętom serdecznie gratulujemy, a mamom dziękujemy za wspieranie dzieci w rozwijaniu ich pasji.

,,Ratujmy Ziemię" pod takim hasłem opiekunki SU kl I-III Panie Joanna Falencikowska Bała i Sylwia Mikiewicz zachęciły nas do tworzenia ogródka szkolnego. Święto Ziemi trwa tylko jeden dzień, ale my stawiamy na postawę proekologiczną naszych uczniów i uczymy ich dbania o przyrodę od małego. Wspólne sadzenie roślin to znakomity przykład takich działań.

Dnia 26 kwietnia nasza szkolna drużyna Ratownictwa Medycznego składająca się z: Julki Ziółkowskiej, Magdaleny Brzozowskiej, Dobrochny Buhcholz, Alicji Stalmierskiej i Zuzanny Majcher wraz z instruktorką p. Małgorzatą Grabarz brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy "Ratujemy Życie". Z około 80 zespołów z całej Polski do finału zakwalifikowało się 26, w tym nasza drużyna. Gratulujemy dziewczynom wiedzy i pierwszego sukcesu. Trzymamy "kciuki" za etap praktyczny, w którym dziewczęta wykażą się swoimi umiejętnościami w ratowaniu życia. Etap finałowy odbędzie się w Bydgoszczy 26 maja.

Dnia 26 kwietnia, klasa I a, z panią Arletą Grabowską, gościła dzieci z zerówki z przedszkola ,,Tęczowy Zakątek". Przyszli uczniowie, na lekcji pokazowej, rozwiązywali krzyżówki, zadania matematyczne i prace plastyczne. Tematem przewodnim była ,,Wiosna”. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za odwiedziny.

Dnia 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA. Uczestnicy zmagali się ze sobą pisząc test ze znajomości wcześniej przeczytanej książki, następnie czytali wylosowane fragmenty książek: ,,Magiczne drzewo. Tajemnica mostu" oraz ,,Baśniobór. Gwiazda wieczorna wschodzi." Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział uczennice: Olga Kowalak - klasa IV oraz Marta Brzozowska - klasa VIIC. Obydwie odniosły sukces, gdyż Olga zdobyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas IV-V, zaś Marta zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas VI - VII. Cieszymy się z ich sukcesu i serdecznie gratulujemy!!!

W Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej nasze uczennice zajęły czołowe miejsca: Wiktoria Kujawa - I miejsce, a Michalina Hinc - III miejsce. Gratulujemy!

Anna Koprowska-Głowacka – chełmińska pisarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie. Spotkanie odbyło się 25 kwietnia w szkolnej bibliotece w klimacie zachęcającym do czytania książek, poznawania historii, pielęgnowania kultury swojej małej ojczyzny.

Więcej...

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepszy start w nowy dzień. Uczniowie klasy drugiej zorganizowali wspólne śniadanie, tworząc kolorowe kanapki. Do ich wykonania wykorzystywali przyniesione z domu pokrojone produkty. Potem spożywali wspólne śniadanie zwracając uwagę na kulturę jedzenia. Uczniowie prezentowali też swoje śniadanie omawiając przy tym znaczenie produktów spożywczych, z których ich kanapki zostały przygotowane.

Emocjonalny poniedziałek. Dzisiaj w Naszej Dwójce odbyły się warsztaty teatralne, które prowadziła aktorka Iga Jambor - Skupniewicz. Na spotkanie zaprosiliśmy grupę teatralną ze Stowarzyszenia Ludzie - ludziom. Niezastąpionej Idze dziękujemy za poświęcony nam czas, a gościom za własnoręcznie wykonane misie.

Piątek, 13 kwietnia, w naszej szkole wcale nie był pechowy... a NAUKOWY. Nauczyciele przyrodnicy przygotowali dla uczniów klas VII Festiwal Nauki pt. "Powietrze i woda". Podczas trzygodzinnych warsztatów: chemiczno-fizycznych, biologicznych i geograficznych uczniowie poznawali właściwości gazów wchodzących w skład powietrza, ciekawostki dotyczące wody i innych cieczy. Samodzielne eksperymentowanie i doświadczanie wywoływało żywiołowe reakcje wśród siódmoklasistów.

My również wzięliśmy udział w 47 Ogólnopolskich Biegach Ulicznych. Może nie zajęliśmy czołowych miejsc na podium, ale liczy się sam udział i chęć zabawy.

13 kwietnia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń naszej szkoły, Damian Kurowski, reprezentując jednocześnie gminę - miasto Chełmno, zajął IV miejsce. To świetny wynik jak na debiutanta. Gratulujemy!

Uczniowie klasy IV c, pod okiem swojej wychowawczyni – p. Kamili Jasik – Gręźlikowskiej uczestniczyli w popołudniowych warsztatach fizyczno-chemicznych ph.”Jakie ciekawe substancje kryje kuchnia?” Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi, a także ukazanie przydatności i atrakcyjności substancji chemicznych, które znajdziemy w kuchni. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali doświadczenia, których efekty przynosiły im wiele radości. Młodzi eksperymentatorzy wykonali wir z mleka, skittlesową tęczę, wytwarzali dźwięki - dzwon z łyżki do zupy, sprawdzali jak „wędruje” woda, a także próbowali pogodzić skłócone mieszaniny w doświadczeniu „burza w szklance” i skonstruowali swoją własną lampę lawę. Ostatnie doświadczenie „minirakietę z mentosów i coli” wykonaliśmy wspólnie na boisku szkolnym.

11 kwietnia 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W zmaganiach wzięło udział 11 uczniów kl. IV-V. Oto wyniki rywalizacji:

I miejsce - Zofia Szulc kl. V a

Wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej):

Julia Gdaniec kl. IV b

Olga Kowalak kl. IV a

Damian Kurowski kl. V c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyrównanej rywalizacji :)

W ramach zajęć integracyjnych pt. „Magiczne ogrody” naszą szkołę odwiedzili podopieczni Stowarzyszenia Ludzie – Ludziom, którzy uczestniczyli w zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pani Ewy Sikory. Pod czujnym okiem Pani Ewy powstały przepiękne prace wykonane techniką collage.

Wiosna budzi się życie i wstępuje w nas radość. Uczniowie w szkolnej bibliotece również cieszą się wiosną, tworząc makietę letniej łąki. Radość sprawia im także wycinanie biedronek i ślimaków z papieru. W wolnej chwili czytamy książki o letnich przygodach bohaterów.

DUŻO RADOŚCI I UCIECHY ŻYCZĄ WSZYSTKIM

CZYTELNICY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI!!!

10 kwietnia w Urzędzie Miasta odbył się miejski etap Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro wychowanków. Uczniowie rozwiązywali test składający się z czterdziestu pytań. W kategorii klas IV - VI Filip Ross (VIa) zajął II miejsce, a Damian Kurowski (Vc) - III miejsce. Uczniowie będą reprezentować miasto Chełmno w etapie powiatowym, który odbędzie się 26 kwietnia. Uczniów przygotowywały Pani Jolanta Rubińska (kl.IV - VI) i Małgorzata Grabarz (kl. VII - II i III gim.).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zdaje się, że wiosna, na którą z takim utęsknieniem wszyscy czekaliśmy, na dobre odprawiła zimę. W związku z tym, a także odwołując się do dopiero co przez nas celebrowanych Świąt Wielkanocnych, postanowiłam zaprosić na zajęcia z języka niemieckiego symbol tak witalnych sił przyrody, jak i Wielkanocy, zająca! (Osterhase !) Stanowi on nieodłączny element nie tylko polskiego wiosenno - świątecznego krajobrazu, równie mocno zakorzeniony jest on i w tradycji niemieckiej. Moi uczniowie podczas warsztatów zrobili, każdy swoją, wiosenną, okienną ozdobę w postaci zajączka. Powstała ona po obejrzeniu filmu (w języku niemieckim) zawierającego schemat sposobu jej wykonania. By nieco ułatwić zadanie moim uczniom, otrzymali oni także w formie pisemnej wszystkie wskazówki dotyczące poszczególnych etapów wykonania zajączka. Zapraszam do obejrzenia kilku załączonych poniżej zdjęć, życząc, by wszystkim w okna zaglądały uśmiechnięte, zwiastujące ciepłą wiosnę zajączki!

Katarzyna Golebska - Tomczyk

4 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".