Aktualności

Informujemy że w zakładce dla rodziców znajduje się

Procedura dotycząca zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 obowiązująca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

1 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2020/2021 !!!

W związku z sytuacją epidemiczną nie organizujemy tradycyjnych uroczystości z tej okazji. Spotkamy się 1 września i już w tym dniu odbędą się lekcje według planu . W dniu 25 sierpnia na stronie internetowej zamieszczony zostanie plan lekcji i Procedura dotycząca zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 obowiązująca na terenie szkoły . Ważne byście zapoznali się z Procedurą przez rozpoczęciem roku szkolnego.

Pozdrawiam serdecznie, tęsknimy za Wami...

Renata Ulatowska


Informujemy, że dnia 26 sierpnia 2020 roku o godzinie 16:00 w auli w budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 6 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2020/2021 na które serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie maseczek.

ZAPRASZAMY 31 LIPCA DO SEKRETARIATU SZKOŁY PO ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Chełmno, 26 czerwca 2020 r.


Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy

Szkoły i wszyscy jej Przyjaciele, Drodzy Uczniowie

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca MEN ogłosiło decyzję o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrekcji szkoły wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób w zdecydowanej większości nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. Dziękuję rodzicom za zorganizowanie dzieciom pracy w zupełnie nowych warunkach.

W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję wszystkim nauczycielom, za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonana, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy do szkoły w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałabym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.


Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Renata UlatowskaWakacje...

Dziecko na warsztat. Burak w otworku

Warsztat fotograficzny online

LUBIĘ POLSKĘ – KONKURS

KORONTANNA - konkurs plastyczny